Z jakimi problemami można zwrócić się do psychiatry?

Wiele osób bagatelizuje swoje problemy i przerzuca je na np. zmianę pogody. Stale obniżony nastrój, nadmierna senność lub bezsenność i uczucie niepokoju- to nie są przelewki. Warto zadbać o siebie i swoje zdrowie i udać się w tym przypadku po pomoc do specjalisty. 

Jeśli masz odczuwasz takie stany jak:

-ciągłe napięcie emocjonalne,

-uczucie niepokoju, lęku,

-obniżony nastrój,

-napady smutku,

-bezsenność lub nadmierna senność,

-problemy z jedzeniem (obżeranie się lub nagły brak apetytu),

-myśli samobójcze,

-brak chęci do robienia czynności, które dotychczas sprawiały Ci przyjemność (np. hobby),

Jeśli 2 lub więcej z tych objawów towarzyszy Ci praktycznie stale przez okres przynajmniej 3 tygodni, wskazane jest, aby udać się do psychiatry. Dodatkowo w przypadku straty bliskiej osoby (żałoba) lub trudności związanych z pracą czy szkołą, które znacząco wpływają na Twoje stany emocjonalne, również jest zalecana wizyta u lekarza.

Szukanie specjalisty

Psychiatra Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy odpowiedniego specjalistę. Warto poszukać na różnych stronach internetowych.  Jednak istnieje możliwość, że lekarz nie przypadnie Ci do gustu lub nie zrozumie Twoich problemów. Najlepiej kierować się opiniami zamieszczonymi w Internecie lub wybrać psychiatrę z polecenia znajomego. Warto pamiętać o tym, że szukanie pomocy nie powinno wywoływać uczucia wstydu czy oznaczałoby jakąś słabość. Psychiatra jest lekarzem jak każdy inny i należy to normalizować.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + dwa =