Wesele w stylu retro – jak zaplanować?

Organizacja ślubu i wesela to niezwykle poważne, a przede wszystkim czasochłonne zajęcie. Zwłaszcza wtedy, gdy planujemy urządzić uroczystość w konkretnej stylistyce – np. vintage. W tym przypadku należy bowiem zadbać o odpowiedni ubiór Państwa Młodych, wybór stosownego samochodu oraz dostosowanie wszelkich dodatków i dekoracji do właściwego klimatu danej epoki. Poniżej znajdziemy kilka cennych porad w tej kwestii. 

Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik

Organizując ślub w stylu vintage, w pierwszej kolejności zdecydujmy się na konkretne lata minionego stulecia. Warto przeszukać internet pod kątem zdjęć i filmów z wybranego okresu, zwracając szczególną uwagę na modę, sztukę czy dekoracyjność lokali gastronomicznych. Drugim niezbędnym punktem przygotowań jest wybór ubrań dla Państwa Młodych. Odpowiednie kreacje znajdziemy w wypożyczalniach strojów i teatrach, choć możemy też skorzystać z pomocy krawcowej.

Poza tym nie zapomnijmy o wynajęciu auta do ślubu, pasującego do konkretnej epoki. Godne polecenia są zwłaszcza stylowe i eleganckie pojazdy amerykańskie, dostępne m.in. w tej wypożyczalni: http://amerykanskieklasyki.pl/cadillac-de-ville-coupe-1960/. Kluczowe znaczenie ma też zadbanie o właściwy wystrój sali weselnej i muzykę z określonych lat.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 5 =