Wakacje w Łodzi – miejsca, które trzeba odwiedzić

Choć Łódź już dawno zerwała ze swoim stereotypowym obliczem, to wciąż nie przyciąga ona tylu turystów co Kraków czy Warszawa. A szkoda, bo miasto zachowało unikalny, postindustrialny charakter, który podtrzymują liczne muzea i zabytki. Oto najciekawsze miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić podczas wakacji w Łodzi!

Łódź – miasto pałaców i fabryk

Krótka historia sięgająca XIX wieku oraz industrialny charakter sprawiły, że Łódź bywa nazywana miastem pałaców i fabryk. Największe ich skupisko znajduje się w okolicach słynnej ulicy Piotrkowskiej, przecinającej miasto na pół. Spacer Piotrkowską to właściwie obowiązkowy punkt wizyty w Łodzi, zresztą tak samo jak wizyta w kilku najokazalszych rezydencjach, w tym w Pałacu Izraela Poznańskiego, w którym mieści się obecnie Muzeum Miasta Łodzi, a także Pałacu Maurycego Poznańskiego z niezwykle ciekawym Muzeum Sztuki. Ponadto warto rozważyć zwiedzanie jednej z kilkunastu dawnych zakładów przemysłowych. Najchętniej odwiedzaną fabryką jest Biała Fabryka, w której znajduje się Centralne Muzeum Włókiennictwa katalogujące eksponaty związane nie tylko z łódzkim przemysłem lekkim, ale też zakładami włókienniczymi z całego kraju.

Co jeszcze warto zwiedzić w Łodzi?

Po zwiedzaniu centralnej części miasta warto chwilę odpocząć i wstąpić na zakupy, odwiedzając Galerię Łódzką. Jeśli interesuje nas gdzie ona jest, a także co w niej znajdziemy, to warto zajrzeć na witrynę https://lodz.travel/turystyka/zakupy/galeria-lodzka/. Warto również udać się do centrum handlowego Manufaktura. Mieści się ono w dawnej fabryce Izraela Poznańskiego, odnowionej w nowoczesnym stylu postindustrialnym. Miłośnicy sztuki sakralnej powinni ponadto odwiedzić imponujący Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dwa =