Sprawa rozwodowa – jak wygląda jej przebieg?

Czym jest rozwód?

Rozwód to proces prawny, który skutkuje zakończeniem małżeństwa i może obejmować kwestie wsparcia, opieki nad dziećmi i podziału majątku małżeńskiego. Termin „rozwód” nie jest synonimem „rozwiązania małżeństwa”.  Choć zdarzają się sytuacje, w których rozwód jest nieunikniony, zawsze należy próbować rozwiązać problem, zanim podejmie się decyzję o złożeniu wniosku o rozwód.

Rozwód może być opcją, jeśli Ty i Twój małżonek jesteście w separacji od co najmniej sześciu miesięcy, a wszelkie próby pojednania nie powiodły się. Długość okresu separacji zależy od prawa obowiązującego w danym stanie oraz od powodów złożenia pozwu o rozwód. Na przykład, jeśli jeden z małżonków dopuścił się cudzołóstwa, może to zająć tylko sześć miesięcy zamiast jednego roku, ponieważ prawo uznaje to za podstawę do rozwodu bez winy.

Różne rodzaje rozwodów

Istnieją dwa rodzaje rozwodów: bez winy i z winy. Rozwody bez winy są łatwiejsze, ponieważ nie wymagają dowodu złego postępowania żadnej ze stron i pozbywają się wszelkich oskarżeń lub winy związanych z zakończeniem małżeństwa. Rozwody oparte na winie są bardziej skomplikowane, ponieważ wymagają udowodnienia, że jeden z małżonków zrobił coś złego – np. oszukiwał lub znęcał się – co spowodowało chęć opuszczenia małżeństwa przez drugą osobę.

Jeśli szukasz pomocy w takiej sprawie, to adwokat Kraków rozwód, jest miastem, w którym z pewnością otrzymasz odpowiednią pomoc dostosowaną do Twoich potrzeb.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =