Spedycja morska – wady i zalety

Spedycja morska to intermodalny transport towarów drogą morską. Jest to metoda wysyłki towarów za granicę, gdzie są one przenoszone z jednego statku oceanicznego na inny w porcie pośrednim. Ten rodzaj transportu nazywany jest również spedycją intermodalną lub usługą door-to-door.

Zalety

Spedycja morska oferuje kilka zalet w porównaniu z innymi rodzajami transportu. Na przykład jest to jeden z najbardziej opłacalnych sposobów transportu towarów między krajami, ponieważ wykorzystuje duże statki, które przewożą setki, a nawet tysiące kontenerów jednocześnie. Ponieważ duże statki mogą przewozić tak wiele ładunków, są również w stanie podróżować z większą prędkością niż metody transportu lądowego, takie jak transport ciężarowy lub kolejowy. Oznacza to, że fracht morski jest często znacznie szybszy niż fracht lotniczy, ale nadal tańszy niż metody transportu powierzchniowego, takie jak transport ciężarowy lub kolejowy. Transport morski Gdynia może być wykorzystywany do transportu zarówno towarów, jak i pasażerów, ale najczęściej używany jest do tych pierwszych.

Wady

Fracht morski wymaga więcej czasu na dostarczenie towarów niż metody transportu lotniczego lub powierzchniowego, ponieważ statki podróżują z mniejszą prędkością i muszą zatrzymywać się w portach po drodze w celu kontroli lub bezpieczeństwa. W związku z tym dostawa towarów drogą morską może trwać tygodnie, a nawet miesiące dłużej niż w przypadku innych rodzajów usług spedycyjnych, takich jak fracht lotniczy lub opcje transportu powierzchniowego, takie jak ciężarówki i pociągi.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − jeden =