Rodzaje folii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia to materiał, który można wykorzystać na różne sposoby. Począwszy od zabezpieczania różnego rodzaju przedmiotów, poprzez informowanie za pomocą folii o konkretnych rzeczach, po reklamowanie produktów i usług. Dowiedz się, jakie są rodzaje folii.

Folia polietylenowa

Odporna na działanie czynników atmosferycznych, a także kwasów, soli czy zasad, wykonana z pianki polietylenowej – to główne wyznaczniki tego rodzaju folii. To tzw. folia giętka, która nie przepuszcza pary wodnej. Ze względu na swoje właściwości jest bardzo często stosowana do zabezpieczania różnego rodzaju przesyłek.

Folia stretch z nadrukiem

Kolejny typ to folia stretch z nadrukami, która ma szerokie zastosowanie. Folia stretch jest nie tylko bardzo elastyczna, ale również bardzo wytrzymała oraz wyróżnia się właściwościami termoizolacyjnymi, a napisy umieszczone na tego typu folii pozwalają na przykład na szybką identyfikację paczek. Nic zatem dziwnego, że jest bardzo chętnie stosowana do obklejania paczek konkretnego producenta.

Folia silosowa

Zapewnia właściwą do zakiszenia rośliny temperaturę. Ze względu na to, że posiada stabilizację UV jest odporna na działanie promieni słonecznych. Folia silosowa nie przepuszcza powietrza oraz wody, a także jest wyjątkowo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swej elastyczności i rozciągliwości nie pęka ani nie kruszy się.

Folia bąbelkowa

Ten rodzaj folii został szczególnie doceniony w branży przesyłkowej i przemysłowej, z racji jej dużych możliwości. Z jednej strony folia bąbelkowa dobrze izoluje, a z drugiej dzięki obecności pęcherzyków powietrza znakomicie chroni przedmiot w nią zawinięty przed uszkodzeniem. Chroni także przed wilgocią i otarciami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fototapeta, czy zwykła tapeta? Co lepsze?
Fototapeta, czy zwykła tapeta? Co lepsze?
W trakcie urządzania wnętrz w mieszkaniu wiele osób decyduje się na wykończenie ściany tapetą albo fototapetą. Nazwy obu tych dekoracji […]
Jak sprawdzić czy alternator jest zepsuty?
Jak sprawdzić czy alternator jest zepsuty?
Alternator samochodowy to urządzenie odpowiedzialne za wytwarzanie energii elektrycznej podczas jazdy i pracy silnika. Chociaż tego rodzaju sprzęt jest dosyć […]
Gdzie pasują designerskie meble?
Gdzie pasują designerskie meble?
Urządzając przestrzeń, warto zastanowić się nad stylem, który chcemy jej nadać. Bez względu na to, czy chcemy zaaranżować miejsce publiczne, […]