Rodzaje folii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Folia to materiał, który można wykorzystać na różne sposoby. Począwszy od zabezpieczania różnego rodzaju przedmiotów, poprzez informowanie za pomocą folii o konkretnych rzeczach, po reklamowanie produktów i usług. Dowiedz się, jakie są rodzaje folii.

Folia polietylenowa

Odporna na działanie czynników atmosferycznych, a także kwasów, soli czy zasad, wykonana z pianki polietylenowej – to główne wyznaczniki tego rodzaju folii. To tzw. folia giętka, która nie przepuszcza pary wodnej. Ze względu na swoje właściwości jest bardzo często stosowana do zabezpieczania różnego rodzaju przesyłek.

Folia stretch z nadrukiem

Kolejny typ to folia stretch z nadrukami, która ma szerokie zastosowanie. Folia stretch jest nie tylko bardzo elastyczna, ale również bardzo wytrzymała oraz wyróżnia się właściwościami termoizolacyjnymi, a napisy umieszczone na tego typu folii pozwalają na przykład na szybką identyfikację paczek. Nic zatem dziwnego, że jest bardzo chętnie stosowana do obklejania paczek konkretnego producenta.

Folia silosowa

Zapewnia właściwą do zakiszenia rośliny temperaturę. Ze względu na to, że posiada stabilizację UV jest odporna na działanie promieni słonecznych. Folia silosowa nie przepuszcza powietrza oraz wody, a także jest wyjątkowo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swej elastyczności i rozciągliwości nie pęka ani nie kruszy się.

Folia bąbelkowa

Ten rodzaj folii został szczególnie doceniony w branży przesyłkowej i przemysłowej, z racji jej dużych możliwości. Z jednej strony folia bąbelkowa dobrze izoluje, a z drugiej dzięki obecności pęcherzyków powietrza znakomicie chroni przedmiot w nią zawinięty przed uszkodzeniem. Chroni także przed wilgocią i otarciami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Narzędzia ułatwiające pielęgnację konia
Narzędzia ułatwiające pielęgnację konia
Dbanie o konia wymaga nie tylko czasu, ale również profesjonalnego sprzętu. Wszyscy hodowcy tych pięknych zwierząt są zgodni, że zadbany […]
Czy słodycze to dobry pomysł na prezent?
Czy słodycze to dobry pomysł na prezent?
Wielkie uroczystości i mniejsze święta zazwyczaj wiążą się z prezentami. Otrzymywanie ich jest z całą pewnością rzeczą przyjemną, ale prezent […]
Koronawirus – jakie przepisy dotyczą młodszych dzieci?
Koronawirus – jakie przepisy dotyczą młodszych dzieci?
Pandemia koronawirusa wymaga stosowania się do zaostrzonych zasad bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej należy zadbać o dystans oraz używać maseczkę na […]