Odpowiednia prezencja na rozmowie kwalifikacyjnej kluczem do sukcesu

Udział w rozmowie kwalifikacyjnej jest obecnie kluczowym warunkiem zdobycia wymarzonej pracy. Aby takie spotkanie zakończyło się powodzeniem, trzeba zadbać nie tylko o właściwe przygotowanie merytoryczne, ale również odpowiednią prezencję. Świadczy ona bowiem o profesjonalnym nastawieniu zarówno do osoby samego rekrutera, jak i nowych obowiązków zawodowych. Ubiór powinien być przede wszystkim wystarczająco formalny, schludny i dopasowany do danego stanowiska – w większości przypadków zwykłe jeansy i casualowa koszula to strzał w stopę. 

Dodatki są tak samo istotne jak strój 

Jeśli rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w porze letniej, wówczas idealnym ubiorem dla kobiet jest klasyczna spódnica sięgająca za kolano, bawełniana bluzka zaprojektowana w eleganckim stylu, rajstopy i skromne czółenka na płaskiej podeszwie lub średnim obcasie. Z kolei w przypadku mężczyzn świetnie sprawdzi się garnitur w kolorze granatowym bądź stalowym połączony ze skórzanym paskiem i półbutami oksford, ewentualnie zestaw koordynowany obejmujący spodnie typu chino, koszulę bawełnianą oraz lekką marynarkę wełnianą (jednokolorową bądź w kratkę).

W okresie zimowym natomiast z powodu niskiej temperatury i mroźnego wiatru należy dodatkowo założyć na siebie stylowy płaszcz jednorzędowy (alternatywa to kurtka pea coat), szalik i czapkę, a obuwie wymienić na sztyblety, wysokie kozaki lub botki. Istotną rolę odgrywają ponadto rozmaite dodatki, które podkreślają formalny charakter stroju. Zaliczamy do nich aktówki damskie i męskie na dokumenty, skromne kolczyki, apaszki, krawaty i poszetki. Dodajmy, że wyjątek stanowi sytuacja, gdy staramy się o posadę w branży kreatywnej – np, na stanowisko grafika, organizatora imprez czy artysty. Tutaj dozwolony jest ubiór nieformalny.

 

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 15 =