Profesjonalna konserwacja motocykla – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdym rokiem na polskich drogach przybywa jednośladów. Dużą popularnością cieszą się motocykle sportowe, turystyczne, a także zabytkowe. Aby pojazd cieszył oko swym wyglądem i działał niezawodnie, trzeba pamiętać o jego regularnej konserwacji. Jakie czynności należy wykonywać?

Mycie i wymiana zużytych podzespołów

Do najważniejszych czynności należy mycie i pielęgnacja wszystkich widocznych elementów pojazdu. Dokładnego czyszczenia z piasku, kurzu oraz innych zanieczyszczeń wymaga nie tylko rama, ale również przestrzeń wokół silnika oraz dźwignie. Podzespołem, który wymaga szczególnej troski i uwagi, jest łańcuch. Warto również pamiętać o regularnej wymianie zużytych i uszkodzonych elementów. Pozwoli to uniknąć bardziej kosztownych i pracochłonnych napraw.

Uzupełnianie płynów

Profesjonalna konserwacja motocykla obejmuje także uzupełnianie płynów ustrojowych. Nie należy zapominać o sezonowej wymianie płynu hamulcowego i chłodniczego. Aby zadbać o układ paliwowy, trzeba pamiętać o uzupełnianiu zbiornika paliwa. Jest to szczególnie istotne w przypadku zabytkowych motocykli, takich jak pannonia. Zbyt mała ilość paliwa w zbiorniku powoduje skraplanie się wody, co negatywnie wpływa na stan techniczny baku i całego układu.

Przechowywanie

Niektóre serwisy oferują usługę zimowania pojazdu. Za odpowiednią opłatą motocykl ma zapewnione odpowiednie warunki oraz opiekę w chłodniejszym okresie. Jest to idealna opcja dla osób, które nie posiadają takiego miejsca u siebie w garażu. Jeśli jednak jest taka możliwość, warto przechować go u siebie. Zimą bywają takie dni, w których nie ma przeciwwskazań do jazdy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Krzesła czy hokery – co wstawić?
Krzesła czy hokery – co wstawić?
Wiosna to dobry czas na to, aby odświeżyć wnętrza naszych domów i mieszkań. Co jest teraz modne? Na co zwrócić […]
Jakie są rodzaje odkurzaczy?
Jakie są rodzaje odkurzaczy?
Istnieje kilka rodzajów odkurzaczy, w tym: Odkurzacze centralne  Są zainstalowane w głównych obszarach twojego domu i wciągają brud przez rury. […]
Jak stworzyć w swoim pokoju miejsce dla fana gier?
Jak stworzyć w swoim pokoju miejsce dla fana gier?
Rozwój sprzętu elektronicznego, a także coraz większe możliwości komputerów sprawiają, że popularność gier rośnie i to niezmiennie od wielu lat. […]