Płaszcz od krawcowej czy z sieciówki?

Sezon jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami. Warto więc już teraz zastanowić się, czy lepiej wybrać płaszcz z sieciówki, czy też uszyć go u krawcowej.

Zakup płaszcza w sklepie sieciowym jest łatwy i wygodny. Wystarczy znaleźć produkt o odpowiednim fasonie, dobrać odpowiedni rozmiar, przymierzyć i kupić. Taki sposób kupowania ma jednak pewne wady. Przede wszystkim osoby kupujące odzież w sieciówkach muszą liczyć się z tym, że nie będą jedynymi posiadaczami danego modelu. Spacerując po parku czy mieście w czasie jesiennej słoty można spotkać osobę ubraną dokładnie tak samo. Problem ten dotyczy zwłaszcza odzieży wierzchniej, takiej jak płaszcze. Osoby ceniące sobie indywidualizm, którym zależy na oryginalnym wyglądzie, powinny zlecić uszycie płaszcza krawcowej. Decydując się na taki krok, należy przede wszystkim znaleźć osobę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu. Usługi krawieckie w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością, a ilość osób pracujących w zawodzie jest mocno ograniczona, dlatego znalezienie dobrego fachowca nie jest łatwe. Po znalezieniu krawcowej pozostaje jeszcze dobór odpowiednich materiałów. Tkaniny płaszczowe dostępne są przede wszystkim w sklepach z tekstyliami. Niestety w tego typu placówkach ilość materiałów jest zwykle ograniczona do tych najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez klientów. Jeśli ktoś pragnie uszyć oryginalny i wyjątkowy płaszcz, może odwiedzić sklep internetowy z tkaninami. W sklepach internetowych ilość dostępnych produktów jest zdecydowanie większa. Wadą kupowania przez sieć jest to, że nie można dotknąć zamawianej tkaniny i sprawdzić jej struktury. Po zakupie materiałów pozostaje tylko nakreślić krawcowej, jak ma wyglądać krój płaszcza i czekać na ostateczne rezultaty. Dzięki temu, że krawcowa szyje produkty pod konkretny wymiar można mieć pewność, że zamówiony płaszcz będzie dopasowany do figury i sylwetki osoby zamawiającej. Zaletą produktów szytych na miarę jest także wyższa jakość wykonania niż w produktach sieciowych, produkowanych masowo.

Jeden komentarz

  1. Myślę, że warto raz w życiu zafundować sobie szyty na miarę płaszcz – to inwestycja na lata. Sam mam jeden – szyty we Vratelli. Jest piękny i ciepły, nie do zdarcia, będzie pewnie ze mną już zawsze.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 2 =