Na jakie elementy zwraca się uwagę kupując opony przeznaczone do motocykla?

Wybór opon do motocykla nigdy nie powinien być przypadkowy. Mają one bowiem bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy, osiągi oraz komfort jazdy. Dlatego kupując opony przeznaczone do motocykla, uwagę zwrócić należy na kilka istotnych parametrów. Czym zatem kierować się wybierając ogumienie motocyklowe?

Zalecenia producenta

Kupując opony motocyklowe, koniecznie zwrócić uwagę należy na zalecenia producenta. Przede wszystkim dotyczy to rozmiaru opon. Ich producenci zawsze wskazują konkretny rodzaj ogumienia, który zastosowany powinien być do konkretnego modelu motocykla. Warto się tych wskazówek trzymać. Zakup opon w innym rozmiarze, np. szerszych kusi wielu właścicieli motocykli. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt szerokie ogumienie może negatywnie wpływać na sterowność i stabilność motocykla. Ze względów bezpieczeństwa wybrać zatem należy takie opony, które przeznaczone są do konkretnego modelu maszyny.

Indeks nośności i indeks prędkości

Wybierając opony do motocykla, koniecznie również uwagę zwrócić należy na indeks nośności opon oraz indeks prędkości. Jeśli chodzi o indeks nośności opon to jest to parametr określający obciążenie, jakie opony będą w stanie wytrzymać. Koniecznie trzeba pamiętać, aby nie kupować ogumienia, których indeks nośności jest mniejszy niż ten, jaki zalecany jest przez producenta motocykla. Z kolei indeks prędkości określa prędkość maksymalną, do jakiej opony są przystosowane. Nie bez znaczenia jest również ich wiek. Często nie warto kupować opon używanych, których czas użytkowania przekracza 5 lat. Po tak długim czasie opony zaczynają już tracić swoje właściwości.

Własne oczekiwania

Decydując o wyborze konkretnego modelu opon, pamiętać trzeba oczywiście również o własnych oczekiwaniach. Ci motocykliści, którzy uwielbiają sportową jazdę, postawić powinni na ogumienie zapewniające najlepszą przyczepność. Dobrym wyborem będą zatem w tym przypadku opony wykonane z miękkiej mieszanki gumy. Osoby zainteresowane mogą znaleźć bogatą ofertę ogumienia motocyklowego do jazdy sportowej wchodząc na następującą stronę internetową https://skyseba.pl/racetec-rr. Natomiast motocykliści, którym najbardziej zależy na komforcie, mogą postawić na opony radialne z wysokim indeksem nośności.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy − dwa =