Jakie miejsca zobaczyć podczas pierwszej wycieczki do Afryki?

Wyprawa do Afryki jest z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Jest to fascynujący kontynent pełen niesamowitych miejsc wartych odwiedzenia. Wybierając się do Afryki po raz pierwszy warto przygotować sobie plan podróży, aby maksymalnie wykorzystać pobyt i odkryć najpiękniejsze zakątki tego dzikiego kontynentu.

Atrakcje różnych zakątków Afryki

Afryka jest miejscem bardzo różnorodnym. Z jednej strony podziwiać można w niej niesamowite krajobrazy oraz obserwować różne gatunki zwierząt w ich naturalnym środowisku. Z drugiej jest to bardzo biedny kontynent, na którym wielu ludzi boryka się z problemem głodu i ubóstwa. Mimo tego, że Afryka uznawana jest za bardzo kosztowny kierunek wycieczek zdecydowanie warto wybrać się tam chociaż raz, aby na własne oczy zobaczyć jej niesamowite piękno.

Na pierwszy afrykański kierunek zdecydowanie warto wybrać Tanzanię. Turyści odwiedzający ten kraj mogą podziwiać ośnieżone szczyty Kilimandżaro, które w połączeniu z rozległymi obszarami sawanny robi niesamowite wrażenie. Miłośnicy plażowania oraz kąpieli w ocenie powinni zdecydować się na wizytę na rajskiej wyspie Zanzibar. Kenia jest z kolei miejscem, w którym można podziwiać ogromną rafę koralową, a także wziąć udział w safari. Przy odrobinie szczęścia uczestnicy mają szansę na zobaczenie oraz sfotografowanie tzw. Afrykańskiej Wielkiej Piątki, czyli słonia, nosorożca, lwa, bawoła oraz lamparta. Więcej propozycji ciekawych miejsc które warto odwiedzić podczas pierwszej wizyty w Afryce można znaleźć na blogu https://www.apetytnaswiat.pl/afryka/.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 9 =