Jaki sprzęt wykorzystuje się do galwanizacji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Galwanizacja jest procesem, w którym jeden metal pokrywany jest cienką warstwą innego metalu. Najczęściej odbywa się to podczas tzw. kąpieli galwanicznych, podczas których wykorzystuje się metodę elektrolityczną. W rezultacie otrzymuje się stałą powłokę, która doskonale chroni powierzchnię przed działaniem rdzy, opadów atmosferycznych i zmian temperatury. Popularnymi metodami w galwanizacji jest złocenie, srebrzenie, chromowanie oraz niklowanie. Aby przeprowadzić profesjonalną kąpiel, trzeba dysponować linią galwaniczną lub chociaż sprzętem kompaktowym.

Sprzęt niezbędny w galwanizerni

Nowoczesne linie przeznaczone do procesów galwanicznych składają się z wielu podzespołów, które składają się w jeden sprawny system. Można do nich zaliczyć:

– wirówki – pozwalają na suszenie powłok, posiadają dużą siłę odśrodkową, która pozwala pozbyć się nadmiaru cieczy w bębnie. Dodatkowo wirówki potrafią lakierować powierzchnie metali.

– wanny i zbiorniki galwaniczne – umożliwiają przeprowadzenie kąpieli, posiadają liczne zabezpieczenia, wzmocnienia i nie ulegają korozji. Często są zabudowane warstwą ochronnego tworzywa.

– neutralizatory ścieków – zespoły urządzeń, które nie tylko filtrują osady po kąpieli, ale umożliwiają pomiary i kontrolę stanu cieczy. Służą do kontroli kwasowości lub alkaliczności płynnych substancji powstałych w procesie kąpieli.

– systemy wentylacyjne – przyczyniają się do lepszej cyrkulacji powietrza w przestrzeniach o dużym poziomie wilgotności. Oczyszczają powietrze w galwanizerni.

– pełne linie galwaniczne – składają się z szeregu urządzeń i maszyn, które pozwalają na pełną automatyzację procesu galwanizacji. Zalicza się do nich zarówno sprzęt techniczny i oprogramowanie sterujące wszystkimi procesami.

W momencie projektowania procesu produkcji mogą występować wątpliwości co do ostatecznego kształtu i działania galwanizerni. W razie pytań można skontaktować się z doświadczonymi fachowcami np. ze strony http://www.igal.com.pl. Szczegółowe założenia techniczne wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań i niekonwencjonalnych działań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co warto wiedzieć o przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs?
Co warto wiedzieć o przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs?
Coraz więcej pań decyduje się na drobne modyfikacje kosmetyczne. Niektóre wybierają dosyć inwazyjne zabiegi jak np. makijaż permanentny, inne stawiają […]
Kilka kroków, by olśnić ukochaną osobę na randce
Kilka kroków, by olśnić ukochaną osobę na randce
Niezależnie od tego, czy znamy się ze swoim partnerem krócej, czy dłużej, randka to okazja aby zaprezentować się jak najlepiej […]
Jak wybrać dobrej jakości odzież sportową?
Jak wybrać dobrej jakości odzież sportową?
Każda aktywność fizyczna, czy to amatorska czy też bardziej profesjonalna ma niezwykle pozytywny wpływ na organizm. Zwiększają odporność na różne […]