Jaki sprzęt wykorzystuje się do galwanizacji?

Galwanizacja jest procesem, w którym jeden metal pokrywany jest cienką warstwą innego metalu. Najczęściej odbywa się to podczas tzw. kąpieli galwanicznych, podczas których wykorzystuje się metodę elektrolityczną. W rezultacie otrzymuje się stałą powłokę, która doskonale chroni powierzchnię przed działaniem rdzy, opadów atmosferycznych i zmian temperatury. Popularnymi metodami w galwanizacji jest złocenie, srebrzenie, chromowanie oraz niklowanie. Aby przeprowadzić profesjonalną kąpiel, trzeba dysponować linią galwaniczną lub chociaż sprzętem kompaktowym.

Sprzęt niezbędny w galwanizerni

Nowoczesne linie przeznaczone do procesów galwanicznych składają się z wielu podzespołów, które składają się w jeden sprawny system. Można do nich zaliczyć:

– wirówki – pozwalają na suszenie powłok, posiadają dużą siłę odśrodkową, która pozwala pozbyć się nadmiaru cieczy w bębnie. Dodatkowo wirówki potrafią lakierować powierzchnie metali.

– wanny i zbiorniki galwaniczne – umożliwiają przeprowadzenie kąpieli, posiadają liczne zabezpieczenia, wzmocnienia i nie ulegają korozji. Często są zabudowane warstwą ochronnego tworzywa.

– neutralizatory ścieków – zespoły urządzeń, które nie tylko filtrują osady po kąpieli, ale umożliwiają pomiary i kontrolę stanu cieczy. Służą do kontroli kwasowości lub alkaliczności płynnych substancji powstałych w procesie kąpieli.

– systemy wentylacyjne – przyczyniają się do lepszej cyrkulacji powietrza w przestrzeniach o dużym poziomie wilgotności. Oczyszczają powietrze w galwanizerni.

– pełne linie galwaniczne – składają się z szeregu urządzeń i maszyn, które pozwalają na pełną automatyzację procesu galwanizacji. Zalicza się do nich zarówno sprzęt techniczny i oprogramowanie sterujące wszystkimi procesami.

W momencie projektowania procesu produkcji mogą występować wątpliwości co do ostatecznego kształtu i działania galwanizerni. W razie pytań można skontaktować się z doświadczonymi fachowcami np. ze strony http://www.igal.com.pl. Szczegółowe założenia techniczne wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań i niekonwencjonalnych działań.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + siedemnaście =