Jaką lampę wybrać do własnej sypialni?

Przy okazji aranżacji mieszkania, każdy kto się tego podejmuje, stoi przed umeblowaniem takich pomieszczeń jak salon, kuchnia czy sypialnia. Często właśnie to ostatnie wnętrze łączy się z pokojem dziennym, co przy niewielkim metrażu tym bardziej powoduje problem z dobraniem odpowiedniego wyposażenia. Szczególnie sprawa tyczy się kwestii oświetlenia, które może w prosty sposób odmienić pierwotnie przyjęte założenia co do klimatu wnętrza.

Typy lamp pasujące do wnętrza sypialni

W zależności od metrażu, ale też właśnie od dysponowanych mebli czy też potrzeb lokatorów, dobór oświetlenia do sypialni może nie być taki prosty. Osoby, które stawiają na bardziej uniwersalne i praktyczne rozwiązania, będą skłonne do zakupu lampy stojącej czy podwieszanej. Do takich należą między innymi lampy Artemide – seria, mająca w swoim dorobku liczne modele, które z powodzeniem można postawić na podłodze, dywanie, stoliku nocnym ale też przymocować np. do regału z książkami. Lampy w takiej postaci często występują składane, co tym bardziej zwiększa funkcjonalność pomieszczenia, a w rezultacie daje użytkownikom możliwość swobodnej konfiguracji pod swoje upodobania.

Pierwsze rozwiązanie może przypaść do gustu osobom, które potrzebują cichego kącika do czytania. Alternatywną opcję może stanowić w sypialni kinkiet przy łóżku. W porównaniu z lampą stojącą, będzie on lepiej rozpraszał światło, które będzie lepiej sprzyjać wieczornemu, spokojnemu nastrojowi. Żeby uzyskać oczekiwany efekt, trzeba jednak dokładnie ustalić wysokość i miejsce lampy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − jeden =