Jak w przemyślany sposób zaaranżować wnętrze salonu?

Salon to serce każdego nowoczesnego domu. To właśnie tutaj najczęściej spędza się czas z rodziną po pracy i szkole, także w tym miejscu organizuje się rodzinne przyjęcia oraz posiadówki dla przyjaciół oraz znajomych. Dlatego właśnie jego wygląd jest szczególnie ważny i powinien być skomponowany z wyczuciem i smakiem, tak aby przedstawiał sobą obraz nie tylko spójny i harmonijny, ale także niebanalny i mający swój niepowtarzalny styl.

W dziennym pokoju ważny jest punkt centralny

Zazwyczaj tworzą go popularne trzyosobowe sofy, które uzupełnione są fotelami w tym samym tonie oraz kontrastującym nieco stolikiem kawowym. To doskonałe rozwiązanie, które jednocześnie pozwala pomieścić więcej osób, ale dokonując zakupu warto się przez chwilę zastanowić, żeby wybrane przez nas meble pasowały do otoczenia. Zbytnia krzykliwość nie jest w dobrym guście i może sprawić, że goście będą mniej chętniej nas odwiedzać.

Umiejscowienie kanapy jest naprawdę ważne zwłaszcza wtedy, jeżeli mamy kominek. Wtedy takie sofy oraz fotele zazwyczaj ustawia się w lekkim półkolu, żeby wszyscy, którzy na nich siedzą mogli się swobodnie cieszyć blaskiem oraz ciepłem wesoło trzaskającego ognia. W takich okolicznościach cudownie siada się z popołudniową herbatą lub kawą i dyskutuje lub siedzi w ciszy wraz z domownikami.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =