Jak tanio ogrzać mieszkanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrzewanie mieszkania zużywa nam bardzo dużo energii, a to z kolei przekłada się na wysokość naszych rachunków, które często są ponad nasze możliwości. Każdy poszukuję oszczędności i również kierując się prostymi zasadami związanymi z eksploatacją ciepła w mieszkaniu, będziemy mogli obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie.

Jak tanio ogrzewać mieszkanie?

Kiedy mamy w domu ustawione sprawne termostaty przy kaloryferach to możemy gospodarować ciepłem w mieszkaniu. Temperatura w naszych pokojach powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i najlepiej, gdy będzie nam dość ciepło, ale niezbyt gorąco ani niezbyt zimno. Najczęściej zalecana temperatura to około 20 stopni, ale w przypadku gdy mieszka z nami małe dziecko, to dobrze je zostawić na temperaturę nawet sięgające 24 stopni.

Tanie ogrzewanie elektryczne mieszkania to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą obniżyć rachunki za ogrzewanie. Żeby jeszcze lepiej zwiększyć wydajność grzejników, to powinniśmy wszelkie meble czy też zasłony zakłócające pracę grzejnika usunąć. Meble powinny być ustawione co najmniej metr od grzejników, aby nie przeszkadzały w ich wydajności.

Bardzo dobrym rozwiązaniem okazało się również grzewcze panele, które zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczenia i eliminują straty energii. Bardzo dużo ciepła ucieka nam również przez okno, więc jeżeli są nieszczelne i czujemy chłodny powiew, to powinniśmy pomyśleć o ich wymianie.

Ważnym punktem przy ogrzewaniu mieszkania w sezonie grzewczym jest również wietrzenie. Zamiast pozostawiać uchylone okna na kilka godzin, powinniśmy otworzyć wszystkie na oścież i wietrzyć krótko, ale bardzo intensywnie. Wtedy nie wychłodzimy mieszkania, a dodatkowo wpadnie nam świeże powietrze zapewniające lepsze samopoczucie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Oryginalne pomysły na świąteczne prezenty dla kobiet
Oryginalne pomysły na świąteczne prezenty dla kobiet
Zbliżające się wielkimi krokami święta sprawiają, iż rodzi się wiele pytań co do wyboru odpowiednich prezentów dla swoich bliskich. Myśląc […]
Jakie trzeba przejść szkolenia żeby skoczyć ze spadochronem?
Skydiving jest jednym z najbardziej ekstremalnych sportów, więc wymaga wielu szkoleń, zanim będziesz mógł wyskoczyć z samolotu. Choć może wyglądać […]
Czy odzież ma wpływ na jakość treningu?
Czy odzież ma wpływ na jakość treningu?
Jeszcze nie tak dawno na podwórkach oraz szkolnych boiskach królował bawełniany T-shirt oraz zwykłe trampki. Obecnie producenci sportowi kładą większy […]