Jak przygotować się do triathlonu?

Triathlon jest bardzo wymagający, ale także niesamowicie satysfakcjonujący. Mamy tutaj połączenie trzech dyscyplin sportowych: biegania, pływania i jazdy na rowerze. Trzeba nabyć umiejętności i doświadczenia na szerszym polu niż uprawiając inne dyscypliny sportu. Jednak to nie wszystko. Musimy także mieć odpowiedni sprzęt, aby wystartować w zawodach. Co jest nam potrzebne?

Podstawy

Całkowicie podstawowym sprzętem dla triathlonisty będzie rower, buty do jazdy i biegania, sprzęt do pływania. Jest to absolutne minimum, ale warto w nie zainwestować. Do zawodów nie dopuszcza się zwykle ludzi bez kasku z odpowiednimi atestami. Często można startować nawet na amatorskich, zwykłych rowerach.

Zawodowcy

Jeśli aspirujemy do bycia najlepszymi w danych zawodach, to musimy posiadać do tego celu odpowiednie wyposażenie. Sprzęt musi być tutaj profesjonalny. Im dłuższy dystans triathlonu, tym nasze rzeczy są bardziej istotne. Stroje triathlonowe to oszczędność czasu podczas zmian stref. Nie będziemy musieli się przebierać podczas zawodów, a to znaczny zysk. Następnie przydatne będzie obuwie triathlonowe, dzięki któremu znowu będziemy do przodu.

Na najwyższym szczeblu walki istotne są detale, które mogą zaważyć na tym, jaką pozycję zdobędziemy podczas danego startu. Zwykle w zawodach możemy startować na rowerach szosowych, ale modele typowo triathlonowe będą tutaj znacznie lepsze. Tak samo taki mały detal, jak odpowiedni kask może sprawić, iż zyskami nawet do kilkunastu minut podczas trwania zawodów na najdłuższym dystansie (Ironman).

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =