Jak ogrzać dom, mając na uwadze dobro środowiska naturalnego?

Jedną z kluczowych kwestii podczas budowy domu jest decyzja o sposobie jego ogrzewania. W obecnej sytuacji duży nacisk stawia się nie tylko na ekonomiczną stronę wybranej metody, ale również jej oddziaływanie na środowisko. Czym najlepiej ogrzewać dom?

Ciepło i ekologicznie

W naszym klimacie nie ma możliwości całkowitej rezygnacji z ogrzewania. Nawet bardzo energooszczędne, nowoczesne domy wymagają dostarczania ciepła zimą. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się panele fotowoltaiczne. Niestety nie w każdym domu mogą być one zastosowane. Główną barierą jest niewystarczający dopływ światła. Zacienienie działki może całkowicie uniemożliwić skorzystanie z tej opcji. Co ważne, ogrzewanie potrzebne nam jest szczególnie zimą. Niestety o tej porze roku w naszym klimacie liczba dni słonecznych jest niewielka, co znacząco ogranicza ilość wytwarzanej energii. 

Alternatywą mogą być kotły na biomasę. To pewne i ekologiczne źródło energii. Kotły zasilane są zrębkami drewna. To sposób uzyskiwania ciepła wykorzystywany od wieków. Drewno jest odnawialnym źródłem energii, dodatkowo część biomasy, zasilającej kotły może być pozyskiwana z odpadów drzewnych np. z przemysłu meblarskiego. Dzięki takiemu sposobowi tworzenia biomasy nie tylko uzyskujemy duże ilości energii, ale również utylizujemy odpady drzewne. Co ważne kotły na biomasę nie emitują dwutlenku węgla, dlatego uznawane są za w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego. Szersze informacje na ich temat można znaleźć na https://www.cichewicz.pl/kotly-c-o-na-zrebki-i-biomase-biowarmer-25-600-kw.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + osiem =