Ile się czeka na zrobienie rezonansu magnetycznego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rezonans magnetyczny to precyzyjne badanie, które daje możliwość specjalistycznej diagnostyki narządów wewnętrznych. Jest nieinwazyjne i bezbolesne, jednak wykonanie go wymaga odpowiedniego zaplecza. Z tego też powodu placówek wykonujących badanie nie ma zbyt wiele, a kolejka oczekujących jest spora. Rezonans można wykonać w ramach NFZ lub prywatnie.

Rezonans – jak długo należy czekać na badanie?

Rezonans magnetyczny jest badaniem, do którego ustawiają się długie kolejki – chory musi odczekać swoje, by móc skorzystać z tej metody diagnostyki w ramach NFZ. Wówczas badanie jest bezpłatne, jednak zazwyczaj należy czekać na nie kilka miesięcy – w skrajnych przypadkach jest to nawet rok. Wiele zależy od miejsca wykonania badania – zwykle w większych miastach należy dłużej oczekiwać na rezonans. Warto zapytać o terminy w kilku miejscach – może się zdarzyć, że różnica w czasie oczekiwania jest bardzo duża. Alternatywą dla badania na NFZ jest rezonans magnetyczny Poznań prywatnie. W placówkach sprywatyzowanych czeka się około kilkunastu dni, dlatego też jest to nieporównywalnie krócej, niż w ramach publicznej służby zdrowia.

Ile kosztuje rezonans?

Prywatnie wykonany rezonans magnetyczny to średnio koszt kilkuset złotych, w zależności od wybranej partii ciała poddanej badaniu. Najtańszy jest rezonans głowy, zatok czy oczodołów, natomiast najdroższy – kręgosłupa czy prostaty. Ceny zaczynają się od około 200 złotych, a maksymalnie mogą przekroczyć nawet 1000 złotych. O cenniki należy pytać bezpośrednio w laboratoriach oferujących badania prywatne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak powinna być skomponowana dieta dla sportowców?
Jak powinna być skomponowana dieta dla sportowców?
Dieta dla sportowca powinna być przede wszystkim zdrowa i odpowiednio zbilansowana. W jej skład muszą wchodzić świeże produkty wysokiej jakości. […]
W jaki sprzęt należy się zaopatrzyć idąc na ryby?
W jaki sprzęt należy się zaopatrzyć idąc na ryby?
Każdy, kto już od jakiegoś czasu zajmuje się wędkowaniem, wie, jak ważną rolę odgrywa odpowiedni sprzęt. Chodzi przy tym nie […]
Niezbędnik imprez masowych – czego wymaga odpowiednie nagłośnienie, oświetlenie i zwizualizowanie współczesnego wydarzenia?
Niezbędnik imprez masowych – czego wymaga odpowiednie nagłośnienie, oświetlenie i zwizualizowanie współczesnego wydarzenia?
Współczesny widz imprezy masowej oczekuje poczucia bliskiego udziału w wydarzeniu niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Sprawia to, że […]