Czym zasłonić okna? Rozwiązania jakie można w tym względzie zastosować

Zasłony w oknach dają nam poczucie prywatności i komfortu. Szczególnie jeśli mieszkamy w bloku na parterze, przechodnie lubią mimowolnie zerkać nam do mieszkania. Jak się przed tym ustrzec? Jakie rozwiązania możemy zastosować, gdy tradycyjne materiałowe zasłony nie wchodzą w grę?

Duży wybór dla każdego

Tradycyjne zasłony wydają się być najbardziej popularnym rozwiązaniem, ale niekoniecznie najtańszym. W sklepach znajdziemy bardzo wiele zasłon, z czego najdroższe będą wykonane z grubych, ozdobnych materiałów oraz „black out” czyli zaciemniające. Są one dobrym rozwiązaniem, jeśli lubimy mieć w sypialni ciemno, a za oknem świecą latarnie – tylko taka opcja gwarantuje nam całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Rolety okienne są innym rozwiązaniem, które coraz częściej możemy zobaczyć w polskich domach. Są idealne dla alergików – nie zbiera się na nich kurz w takim stopniu, jak na zasłonach. Ich montaż jest bardzo łatwy i wystarczy do niego jedna osoba. Tak jak i w poprzednim przypadku, istnieją rolety zupełnie zaciemniające, które odbijają światło. Cena jest stosunkowo niska, jednak należy pamiętać, że im cieńszy materiał, tym niższa jego trwałość i większa podatność na wszelkie uszkodzenia. Dużą popularność zyskują rolety dzień i noc. Składają się one z dwóch rodzajów pasków – cienkiego i grubego – dlatego można zarówno okno przysłonić jak i całkowicie zasłonić.

Jeżeli zależy nam na prywatności, a nie potrzebujemy całkowitego zaciemnienia, warto kupić folię na okno. Skutecznie uniemożliwia osobom niepożądanym zaglądanie do wnętrza mieszkania, ale nie zasłania światła. Jest to często stosowane rozwiązanie np. w oknach łazienkowych.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − cztery =