Częste oznaki usterki drukarek

Drukarki to jedne z najbardziej przydatnych urządzeń stosowanych powszechnie w biurach i domach prywatnych. Służą bowiem do szybkiego przenoszenia tekstu lub obrazu na papier, ewentualnie inny materiał (np. płótno, folię). Na rynku znajdziemy modele zróżnicowane pod względem rozmiaru, designu, ceny oraz funkcjonalności. Niestety od czasu do czasu ulegają one różnego rodzaju awariom. W takiej sytuacji należy koniecznie skorzystać z usług firmy oferującej profesjonalny serwis drukarek.

Problemów może być bez liku

Podstawową oznaką usterki drukarki jest kiepska jakość uzyskanego wydruku lub jego nadmierne zabrudzenie. W tym przypadku najczęstszy powód to uszkodzenie materiału eksploatacyjnego, ale problem nierzadko wynika też z niesprawnego elementu grzewczego albo rozmaitych kłopotów w obrębie układu elektronicznego. Drugim istotnym objawem awarii omawianego urządzenia jest zacięcie się mechanizmu pobierania papieru. Mamy tutaj zazwyczaj do czynienia z całkowitym zużyciem rolek odpowiedzialnych za pobieranie, ewentualnie uszkodzeniem szuflady albo delikatnych czujników.

Pozostałe powszechne oznaki usterek to m.in.: pobieranie kilku arkuszy jednocześnie (zepsuty mechanizm separujący, duże zabrudzenie wnętrza), sygnał o braku tonera, zbyt głośna praca (wadliwy lub niedopasowany toner), nie włączanie się urządzenia (uszkodzony kabel zasilający lub zasilacz), nie wykrywanie drukarki przez komputer (brak połączenia z siecią). W większości z wymienionych przypadków zaleca się oddanie sprzętu do profesjonalnej firmy, która posiada w swojej ofercie taką usługę jak naprawa drukarek.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − trzy =