Co Ci grozi za brak przeglądu rejestracyjnego?

Przegląd pojazdu to ocena stanu mechanicznego i wyposażenia bezpieczeństwa Twojego samochodu. Zazwyczaj obejmuje ona sprawdzenie hamulców, świateł i systemów emisji. Inspekcja zapewnia również, że samochód jest bezpieczny do jazdy.

Co to jest przegląd rejestracyjny?

Przegląd rejestracyjny to coroczna kontrola samochodu, ciężarówki lub motocykla, która ma na celu upewnienie się, że można nim bezpiecznie jeździć. Możesz się na niego umówić na stronie http://www.prostauto.pl/stacja-kontroli-pojazdow/przeglady-rejestracyjne.html. Mechanik sprawdza takie rzeczy jak hamulce, układ wydechowy, światła, kierunkowskazy i opony pod kątem wycieków lub uszkodzeń. Jeśli wystąpią jakieś problemy, zostaną one wskazane i naprawione zanim pojazd przejdzie kontrolę. Jeśli pojazd nie przejdzie kontroli, możesz być w stanie go naprawić i poddać ponownej kontroli.

Co się stanie, jeśli mój samochód nie przejdzie przeglądu?

Jeśli Twój pojazd nie przejdzie pomyślnie przeglądu, masz 10 dni na naprawę wszelkich usterek zauważonych przez inspektora podczas jazdy próbnej. Zostaniesz poinformowany, jakiego rodzaju naprawy są potrzebne i ile czasu zajmą.

Co Ci grozi za brak przeglądu w Polsce?

W większości przypadków otrzymasz 10 dni na naprawę wszelkich usterek zauważonych przez inspektora podczas jazdy próbnej. Jeśli nie przejdziesz kontroli więcej niż raz w roku, Twój pojazd może zostać skonfiskowany do czasu przejścia kontroli. Jeśli nie przejdziesz kontroli, możesz być zmuszony do zapłacenia grzywny i dodania punktów do swojego prawa jazdy.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − cztery =