Szambo czy oczyszczalnia – które rozwiązanie będzie lepsze?

Budowa domu jednorodzinnego to wielkie wydarzeniem w życiu każdego, kto się jej podejmuje. Wiąże się ona również z planami, wydatkami oraz często długim okresem realizacji inwestycji. Czasem zapominamy, podczas fazy planowania o jednym bardzo istotnym aspekcie, a mianowicie o kanalizacji. Kanalizacja jak się okazuje, niekoniecznie jest obecna wszędzie.

Brak kanalizacji — co z tym fantem zrobić?

Wiele terenów przeznaczanych pod zabudowę jednorodzinną, to odrolnione działki. Przeważnie nie mają one podłączenia do miejskiego systemu sanitarnego, a plany takiej inwestycji często nie istnieją i zapewne szybko nie powstaną. W takiej sytuacji musimy wybrać, czy zainwestujemy w szambo, czy przydomową oczyszczalnię ścieków. Każdy z tych wariantów ma swoje zalety, jak również wady, aby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć do oferty jednego z głównych producentów takich jak http://kamal-bet.pl/.

Co wybrać?

Szambo zazwyczaj określa się jako gorszy wybór. Są jednak określone sytuacje, w których często jedynym możliwym rozwiązaniem są szamba betonowe Poznań i jego osiedla podmiejskie doskonale pokazują dlaczego. Oczyszczalnia ekologiczna opłaca nam się, kiedy mamy możliwość spuszczania fazy ciekłej np. do rowu melioracyjnego. W gęstej jednorodzinnej zabudowie podmiejskiej nie jest to możliwe. Ścieki z domowego neutralizatora mogą być zneutralizowane i nieszkodliwe, co nie oznacza, że ładnie pachną. Nawet jeżeli zbudujemy oczyszczalnię, to metoda jej opróżniania i cena za usługę, będzie taka sama jak w przypadku szamba.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =