Przewodnik po zaworach wodnych i sposobach ich oszczędzania

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest zawór wodny i jak pomaga w oszczędzaniu pieniędzy?

Zawór wodny to urządzenie regulujące przepływ wody w instalacji wodno-kanalizacyjnej. Można go znaleźć zarówno w otoczeniu mieszkalnym, jak i komercyjnym.

Zawór do wody jest istotny dla działania instalacji hydraulicznej, ponieważ pomaga zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media. Im więcej zużywasz wody, tym więcej kosztuje dostarczenie jej do domu lub biura. Tak więc, regulując, ile wody może dostać się do systemu wodociągowego, możesz zmniejszyć ilość energii zużywanej do pompowania i podgrzewania dodatkowej wody.

Z jakich części składają się zawory wodne?

Zawór wodny jest najważniejszą częścią instalacji wodociągowej. Kontroluje przepływ wody do różnych części domu.

Zawory wodne zazwyczaj składają się z trzech głównych elementów, którymi są rączka, trzpień i wkład. Uchwyt służy do kontrolowania przepływu wody przez wrzeciono, dzięki czemu można ją rozprowadzić do odpowiedniego wkładu. Otwór na trzpieniu znacznie ułatwia instalację i wymianę wkładów, zapewniając jednocześnie bezpieczne uszczelnienie zapobiegające wyciekom.

Różne typy zaworów wodnych i systemów hydraulicznych

Zawory wodne są kluczowym elementem  systemu wodociągowego. Kontrolują przepływ wody z, jak i do domu i można je znaleźć w wielu różnych miejscach w naszej posiadłości.

Istnieje wiele różnych typów zaworów wodnych, które możesz potrzebować zainstalować w swoim domu. Z ich wyborem można zapoznać się np. w podanym sklepie online http://burkert-polska.pl/Zawor-do-wody.html. Oto kilka typowych typów:

– zawór kulowy,

– zawór zwrotny,

– zasuwa -zawór zaciskowy lub kulowy bezbramkowy,

– zawór redukcyjny ciśnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zamiast sofy można wstawić w salonie
Co zamiast sofy można wstawić w salonie
Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w nim podejmujemy naszych gości, spędzamy czas z rodziną […]
Stalowe meble na kartoteki
Stalowe meble na kartoteki
Nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych regulują sposoby przechowywania dokumentacji. Wymogi ustawy najłatwiej spełnić korzystając ze stalowych mebli na kartoteki. […]
Gdzie można zakupić uniwersalne buty na każdą okazję?
Gdzie można zakupić uniwersalne buty na każdą okazję?
Konsumenci wydają często niebotyczne kwoty na obuwie promowane jako to najwyższej jakości. I choć w większości przypadków produkty te faktycznie […]