Jaki krój sukienki do jakiej figury?

Jaki krój sukienek do jakiej figury?

Dzięki odpowiedniemu doborowi sukienki do typu naszej figury możemy naprawdę wiele zyskać. Krój sukienki dopasowany do naszej figury sprawi, iż skutecznie ukryjemy wszystkie nasze mankamenty i podkreślimy atuty. Pamiętajmy jednak, iż działa to w dwie strony – kupując sukienkę bez zastanowienia, nie kierując się jej odpowiednim krojem możemy podkreślić wszystkie wady naszej sylwetki i zamaskować jej zalety. Aby nie popełnić tego typu błędów warto pamiętać o kilku prostych zasadach, dedykowanych naszemu rodzajowi sylwetki.

Sylwetka typu gruszka – idealnie sprawdzi się sukienka o kroju kopertowym lub koszulowa. Dzięki fasonowi wiązanemu w pasie ładnie podkreślimy swoją wąską talię, dekolt w szpic zaakcentuje dodatkowo nasz kolejny atut. Dół sukienki powinien być nieco rozkloszowany, aby nie podkreślać masywnych ud i bioder. Dobrze sprawdzi się także sukienka trapezowa, ale wybierając ten krój zadbajmy o podkreślenie talii wąskim, ozdobnym paskiem.

Klepsydra – dla tej figury najbardziej odpowiednie są kroje sukienek o obcisłej górze, wyraźnym taliowaniu oraz z szerokim dołem o linii A. Taki fason pięknie podkreśli biust i talię, które z pewnością stanowią największe atuty Twojej figury.

Jabłko – brak wąskiej talii można ładnie zamaskować podkreślając inny wąski punkt sylwetki – żebra. Doskonale sprawdzą się sukienki o fasonie odcinającym się tuż pod biustem, tworząc wrażenie tali w tym miejscu, skutecznie wydłużając tym samym sylwetkę. Dobrym wyborem są także sukienki kopertowe z dekoltem w szpic.

Różnego kroju sukienki Imesia sklep internetowy oferuje w okazyjnych cenach.

Zostaw Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + osiem =