Plexi (inaczej szkło akrylowe) jest sztucznym materiałem zbliżonym z wyglądu do szkła. Cechuje się przezroczystością i łatwością zmiany kształtu, co sprawia że wykorzystywane jest przede wszystkim do tworzenia różnego rodzaju materiałów reklamowych. Przedtem jednak należy poddać tworzywo właściwej obróbce, uwzględniającego jego właściwości. W jaki sposób?
Plexi formowane jest pod wpływem ciepła. Podgrzewając tworzywo do wysokiej temperatury, można uzyskać określone właściwości termoplastyczne. Aby uzyskać pożądany efekt, należy precyzyjnie wyizolować miejsce obróbki. W przeciwnym razie ogrzaniu ulegnie cała powierzchnia płytki, co spowoduje jej deformację w wielu miejscach. Jak dokładnie przebiega ten proces? Na początku warto podkreślić, że choć można wykonać go domowymi sposobami, to lepiej zlecić to profesjonalistom.
Istnieje kilka zasad, których przestrzeganie zapewnia pomyślny przebieg procesu. Temperatura, w której płyta szkła akrylowego zyskuje właściwości termoplastyczne, powinna być określona przez producenta materiału. Wcześniej należy go dokładnie osuszyć. Należy również pamiętać, że proces gięcia musi odbywać się w kierunku przepływu prądu. Po zakończonej pracy całość należy dokładnie schłodzić. Dzięki temu tworzywo może zespolić się w miejscu obróbki.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o regułach obróbki plexi oraz jej przebiegu, sprawdź informacje na stronie internetowej https://www.sanplex.pl/uslugi/, gdzie firma Sanplex przedstawia swoje usługi.