Akcesoria dla zwierzaków – co jest potrzebne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy mamy w domu czworonoga, chcemy, by czuł on się jak najlepiej. Sklepy zoologiczne są obecnie wyposażone w różnego rodzaju gadżety i akcesoria, które umilają życie nam i naszym zwierzakom. Najczęściej kupujemy specjalne kuwety – nic dziwnego, bo jest ona dla zwierzaka tym, czym dla nas toaleta.

Dobrze, by była odpowiednio wyposażona i trzymała zapachy. Przede wszystkim jednak musi być wystarczająco duża, by zwierzak mógł się w niej swobodne obrócić i załatwić swoją potrzebę.

Są też na rynku różnego rodzaju zabawki dla kotów i psów, na przykład sztuczne kości. Technika doszła nawet do poziomu, w którym możemy pobrać na nasz tablet czy telefon aplikację z grami dla zwierząt. Pamiętajmy jednak, że nasz czworonóg najlepiej bawi się naturalnymi zabawkami.

Naturalne – to słowo klucz

Podobnie jest w przypadku tego, co jedzą nasze zwierzaki. Karma dla kota czy psa powinna być przede wszystkim zdrowa. Naturalna karma dla psów nie powinna zawierać konserwantów, za to wskazana jest ilość mięsa przekraczająca 30%. Nasz pies z pewnością chętniej zje taką karmę, a na dodatek taki posiłek będzie dla niego o wiele zdrowszy.

Zarówno psy jak i koty żywią się bowiem białkiem zwierzęcym a nie roślinnym, dlatego kupowana dla nich dobra karma powinna być przede wszystkim źródłem białka zwierzęcego.

Pomyślmy o tym, by zaopatrywać się w karmę dla zwierząt w specjalistycznych sklepach zoologicznych. Posiadają one zazwyczaj dostęp do najlepszych producentów i kupując tam karmę mamy pewność, że będzie ona wysokiej jakości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co się przyda w ramach gruntownego sprzątania domu?
Co się przyda w ramach gruntownego sprzątania domu?
Generalne porządki to doskonała okazja, by pozbyć wysprzątać każdy zakamarek, pozbywając się zarówno zalegającego w kątach kurzu, jak i niepotrzebnych […]
Folia antywłamaniowa – dlaczego powinieneś ją zamontować?
Folia antywłamaniowa – dlaczego powinieneś ją zamontować?
Nowoczesna technologia pozwala z większą skutecznością chronić dobytek przed kradzieżą. Mowa tutaj nie tylko o drzwiach antywłamaniowych, systemach alarmowych, ale […]
Czym kierować się podczas zakupu e-papierosa?
Czym kierować się podczas zakupu e-papierosa?
E – papieros jest urządzeniem elektronicznym, która od pewnego czasu jest alternatywą dla tradycyjnych papierosów. Zbudowany jest z dwóch części […]