Akcesoria dla zwierzaków – co jest potrzebne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy mamy w domu czworonoga, chcemy, by czuł on się jak najlepiej. Sklepy zoologiczne są obecnie wyposażone w różnego rodzaju gadżety i akcesoria, które umilają życie nam i naszym zwierzakom. Najczęściej kupujemy specjalne kuwety – nic dziwnego, bo jest ona dla zwierzaka tym, czym dla nas toaleta.

Dobrze, by była odpowiednio wyposażona i trzymała zapachy. Przede wszystkim jednak musi być wystarczająco duża, by zwierzak mógł się w niej swobodne obrócić i załatwić swoją potrzebę.

Są też na rynku różnego rodzaju zabawki dla kotów i psów, na przykład sztuczne kości. Technika doszła nawet do poziomu, w którym możemy pobrać na nasz tablet czy telefon aplikację z grami dla zwierząt. Pamiętajmy jednak, że nasz czworonóg najlepiej bawi się naturalnymi zabawkami.

Naturalne – to słowo klucz

Podobnie jest w przypadku tego, co jedzą nasze zwierzaki. Karma dla kota czy psa powinna być przede wszystkim zdrowa. Naturalna karma dla psów nie powinna zawierać konserwantów, za to wskazana jest ilość mięsa przekraczająca 30%. Nasz pies z pewnością chętniej zje taką karmę, a na dodatek taki posiłek będzie dla niego o wiele zdrowszy.

Zarówno psy jak i koty żywią się bowiem białkiem zwierzęcym a nie roślinnym, dlatego kupowana dla nich dobra karma powinna być przede wszystkim źródłem białka zwierzęcego.

Pomyślmy o tym, by zaopatrywać się w karmę dla zwierząt w specjalistycznych sklepach zoologicznych. Posiadają one zazwyczaj dostęp do najlepszych producentów i kupując tam karmę mamy pewność, że będzie ona wysokiej jakości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa nawigacja GPS?
Jak działa nawigacja GPS?
Statystyki pokazują, że coraz więcej kierowców korzysta z nowoczesnej nawigacji GPS. Na czym polega zasada działania tego urządzenia? Działanie nawigacji […]
Dlaczego warto skorzystać z firmy przeprowadzkowej?
Dlaczego warto skorzystać z firmy przeprowadzkowej?
Przeprowadzka w nowe miejsce zamieszkania zawsze wiąże się ze sporą ilością pracy oraz stresu. Bez względu na to, czy przeprowadzamy […]
Cartridge do tatuażu – czym się charakteryzują?
We współczesnym świecie tatuaży istnieje wiele rodzajów wkładów do tatuażu. Niektóre są przeznaczone do konkretnych zastosowań, a niektóre są bardziej […]